خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۹۰ مهر ۶, چهارشنبه

تداوم اعتصاب در بازار پارچه و دعوت فعالان بازار به تجمع شنبه


جـــرس: منابع خبری گزارش داده اند در ادامۀ اعتراضات بازاریان تهران به سیاست های مالیاتیِ دولت، فعالان صنف پارچه قصد دارند صبح روز شنبۀ آینده، نهم ماه مهر، پس از راهپیمایی در محوطه‌ی بازار، در مقابل ساختمان دارایی در میدان ارگ تهران تجمع کنند و خواستار رسیدگی مسئولان به خواسته‌هایشان شوند.


به گزارش تارنمای خبری- تحلیلی «کلمه»، در این اطلاعیه که از روز چهارشنبه بر روی دیوارهای بازار نصب شده، آمده است: با توجه به طولانی شدن اعتصاب و عدم توجه و پیگیری دولت و اداره دارایی مبنی بر اعتراض صنفی پارچه فروشان در خصوص طرح آزمایشی مجلس برای اجرای مالیات بر ارزش افزوده، لازم است کلیه اعضای صنف، به صورت یکپارچه و متحد مغازه‌هایشان را به صورت کاملا بسته نگه دارند و احیانا مغازه‌هایی که به صورت نیمه تعطیل است نیز با بستن کامل مغازها تا اطلاع ثانوی از باز کردن خودداری کرده و با تجمع در راسته بازار پیگیر مطالباتشان باشند.

بر اساس این گزارش، در بخش دیگری از این اطلاعیه تاکید شده است: همه بازاریان صنف پارچه که تعداد اعضا آن به بیش از ۶۰۰۰ عضو می رسد، در تاریخ شنبه ۹مهر۹۰ ساعت ۱۰:۳۰ با تجمع در مقابل مسجد ملک واقع در بازار حمام چال و راهپیمائی در بازار تهران و حرکت به سمت میدان ارگ مقابل ساختمان اداره دارائی صدای خود را به گوش مسئولان مخصوصا آقای عسگری خواهند رسانید.
در این اطلاعیه همچنین تصریح شده است: صنف پارچه از جمله آسیب پذیرترین اصناف کشور است که در صورت عدم همکاری دولت و ارگان های مختلف با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.

از جمله مطالبات قید شده در این اطلاعیه، به تعویق انداختن قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدت پنج سال، بررسی کارشناسان و مسئولان به همراه فعالین صنف در خصوص مشکلات این طرح، حل معضل چک های برگشتی و عدم نقدینگی در صنف پارچه است.

گفتنی است، طی دو ماه اخیر، فعالان صنف پارچه و طلای تهران، همانند اعتصابات صنفی بازاریان در سال گذشته، در اعتراض به سیاست های مالیاتی دولت (مالیات بر ارزش افزوده)، دست به اعتصابات متناوب شده و کماکان بر خواسته های خود پافشاری می کنند. 

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.