خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۸۹ اسفند ۲۰, جمعه

وبسایت نزدیک به دولت احمدی‌نژاد: فرزند علی فضلی هوادار جنبش سبز است


جــرس: بنا به گزارش منابع خبری، وب سایت «باکری‌آنلاین» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در حمله‌ای بی‌سابقه به سردار علی فضلی جانشین فرمانده کل بسیج، اعلام کرد که فرزند وی هوادار جنبش سبز بوده و در راهپیمایی سال گذشته نیز بازداشت شده است.

سامانه خبری ندای آزادی با انتشار خبر فوق نوشت «باکری آنلاین» روز پنجشنبه در این مورد نوشته است که علی فضلی سال گذشته به عنوان "قهرمان" از سوی رسانه‌های بیگانه مورد تشویق قرار گرفته که این تشویق‌ها به خاطر سکوت وی در خصوص وقایع پس از انتخابات بوده است.

این سایت ادامه می دهد که سکوت علی فضلی باعث "غبار آلوده‌تر شدن فضا" شد و با گذشت ۱۹ ماه از آغاز اعتراض‌ها این فرمانده سپاه باید درباره سکوت خود و بازداشت فرزندش در راهپیمایی‌های اعتراضی مردم توضیح دهد.

انتقاد تند این وب سایت نزدیک به رحیم‌مشایی و احمدی‌نژاد در واکنش به گفته‌های علی فضلی که وقایع ۱۴ خرداد را "غیر الهی و تلخ" خوانده، مطرح شده است.

روز گذشته (چهارشنبه) سایت‌های محافظه‌کار به نقل از جانشین فرمانده بسیج نوشتند که وی در جلسه طرح و برنامه ستاد بزرگداشت بیست و دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی، وقایع ۱۴ خرداد را محکوم کرده است.

آن‌طور که این رسانه‌ها اعلام کرده‌اند آقای فضلی در این جلسه گفته است که "ما اظهار ناخشنودی خودمان از جانب فرمانده سپاه و همه فرماندهان و اعضای سپاه را از حادثه تلخ ۱۴ خرداد اعلام می‌کنیم. آن حادثه تلخ بود هیچ کس تایید نمی‌کند. کار، کار غیر الهی بود که باید به صورت دقیق واکاوی شود."

گفتنی است ۱۴ خرداد سال گذشته گروهی از لباس شخصی‌های سازمان‌دهی شده در آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی با سر دادن شعار‌هایی مانع از سخنرانی سید حسن خمینی در مراسم سالگرد پدریزرگش شدند که این اقدام بازتاب‌های گسترده‌ای به همراه داشت.

سایت «باکری ‌آنلاین» در واکنش به اظهارات اخیر علی فضلی نوشته است که گفته‌های این فرمانده سپاه "کاملا در تضاد با بیانات ولی‌امر مسلمین" است و او "از چه جایگاهی ناخشنودی فرمانده و دیگر رده‌های سپاه از وقایع ۱۴ خرداد" را اعلام کرده است.

این سایت همچنین در واکنش به این گفته فضلی که برنامه امسال سالگرد درگذشت آیت الله خمینی با محوریت «بیت امام» برگزار خواهد شد، نوشته که وی "از چه جایگاهی این محوریت را به خانواده امام داده است؟ مگر امام متعلق به افرادی خاص است؟"

این برای نخستین‌بار پس از آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته است که یک سایت نزدیک به دولت محمود احمدی‌نژاد چنین حملات و انتقاد‌های تندی متوجه یکی از فرماندهان سپاه پاسداران می‌کند.

سال گذشته گزارش‌هایی از مخالفت علی فضلی که در آن زمان فرمانده لشکر ۱۰ سید‌الشهدا‌ء تهران بود با سرکوب خونین مردم منتشر شد که بعد‌ها فرماندهان سپاه این گزارش‌ها را به طور تلویحی رد کردند.

گفتنی است در جریان اعتراضات سال گذشته به نتایج انتخابات سال گذشته، فرزندان چند تن از مقامات اصولگرای کشور نیز در میان بازداشت شدگان بودند، که از آن جمله می توان به فرزند علی لاریجانی و عبدالحسین روح الامینی اشاره کرد.

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.