خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۸۹ اسفند ۲۶, پنجشنبه

ملاقات همسر مهدیه گلرو با وی پس از سه ماه


جــرس:  همسر مهدیه گلرو، عضو زندانیِ شورای دفاع از حق تحصیل، روز چهارشنبه ٢۵ اسفند، پس از سه ماه بی‌خبری توانست با همسرش ملاقات کند.

به گزارش جرس، این فعال دانشجویی در سه ماه گذشته از تماس تلفنی، ملاقات کابینی و ملاقات حضوری با خانواده‌اش محروم بوده است.

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل رشته اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، دهم آذر ماه سال ٨٨ در شعبه ۱٢ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعلیقی محکوم گردید و فردای همان روز در تاریخ ۱۱ آذر ماه۱۳۸۸ همراه همسرش، وحید لعلی‌پور، در ساعت هفت صبح با ورود بدون حکم تعداد زیادی از مأموران امنیتی به خانه‌اش بازداشت و به زندان اوین و سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. بازجویان با استفاده از بازداشت همسر وی که فعالیت سیاسی نداشت، سعی کردند او را وادار به همکاری کنند. این فعال دانشجویی در دوران بازداشت و انفرادی به شدت از طرف بازجویان تحت فشار برای اخذ اعترافات قرار گرفت. بازجویان با بازداشت همسر وی می‌خواستند که وی اتهام "همکاری با سازمان مجاهدین خلق" را قبول کند که وی این اتهام را هیچ‌گاه نپذیرفت. همسر وی در هفته اول اسفند ماه بعد از حدود دو ماه بازداشت از زندان با قرار وثیقه آزاد و چند ماه بعد و در سال ۱۳۸۹ به یک سال زندان در دادگاه بدوی محکوم شد.

در روز هشتم بهمن ماه مهدیه گلرو که از بیماری‌های گوارشی رنج می‌برد، طی ملاقات کابینی با خانواده‌اش از وخامت حال جسمی خود به خاطر عدم رسیدگی پزشکی در زندان خبر داد. این فعال دانشجویی بعد از نزدیک به سه ماه تحمل دوران انفرادی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد و در آن‌جا در بند مجرمان خطرناکی همچون قاتلان به سر برد. در حالی‌که وی در زندان به علت نبود آب پاک به عفونت روده‌ دچار شده و دچار وضعیت نامساعدی بود، در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۸ مسئولان قضایی برای سومین هفته متوالی به او اجازه ملاقات با خانواده‌اش را ندادند و این ممنوعیت از ملاقت در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ برای چهارمین بار برای این فعال دانشجویی تکرار و وی ممنوع الملاقات با خانواده در بازداشت به سر برد. با این حال وی در تاریخ نهم فروردین ماه ۱۳۸۹ بعد از مدت‌ها با خانواده‌ خود ملاقات کرد.

پرونده گلرو در تاریخ ۲۴ اسفند ماه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباسی فرستاده شد، که "تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام" از جمله اتهامات مطروحه علیه وی در دادگاه بود.
اولین دادگاه مهدیه گلرو در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۳۸۹ با اتهامات سنگین" تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی و همکاری با منافقین" تشکیل شد. با این حال این دانشجوی محروم از تحصیل در ۱۹ فروردین بار دیگر برای چندین ساعت جهت بازجویی به بند ۲۰۹ منتقل شد.
در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۳۸۹ شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب گلرو را به تحمل دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم کرد. با توجه یه این‌که امیر رئیسیان، وکیل وی تا روز دادگاه موفق به اخذ وکالت نامه به خاطر ممانعت مسئولین قضایی و امنیتی، از وی نشده بود مهدیه گلرو در روز دادگاه «شخصا» و بدون داشتن وکیل از خود دفاع کرده بود.
حکم صادره علیه مهدیه گلرو در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۸۹ به شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر ارسال شد و این شعبه در تاریخ سوم مرداد ماه ۱۳۸۹ حکم دو سال و چهار ماه زندان مهدیه گلرو را به دو سال زندان کاهش داد.

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.