خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۹۰ فروردین ۴, پنجشنبه

جمعه ؛ “روز خشم” معترضان بحرین


جــرس: همزمان با اعلام "روز خشم" در یمن و سوریه توسط مخالفان، مردم بحرین نیز برای تاكید دوباره بر مطالبات خود درخصوص لزوم اجرای اصلاحات سیاسی ریشه‌ای، پایان دادن به سیاست تبعیض آمیز موجود و فساد خاندان خلیفه در این كشور، روز جمعه (فردا) تظاهرات "روز خشم" برگزار می‌كنند.

به گزارش رویترز، در حالیکه کماکان اعتراضات مردمی در بحرین ادامه دارد، گروه‌های سیاسی و فعالان مخالف در بحرین درحال برنامه‌ریزی برای برگزاری روز خشم در فردا جمعه در سراسر این كشور هستند.

برپایه این گزارش، مشخص نشده است كه كدامیك از گروههای سیاسی مخالف در بحرین مسئول برگزاری تظاهرات فردا است كه از طریق شبكه اینترنت ساماندهی شده است.

مردم بحرین با الهام‌گیری از انقلاب‌های مردمی در سایر كشورهای عربی نظیر مصر، تونس، لیبی و یمن از بیش از یك ماه پیش با آمدن به خیابانها و برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز خواهان آزادی و دموكراسی در كشورشان و برخورداری از حقوق شهروندی، پایان تبعیض و فساد دستگاه حاكمه در بحرین شده‏اند.

درپی این اقدام مسالمت‌آمیز مردم، نیروهای بحرینی همانند سایر نیروهای رژیم‌های عرب با آمدن به خیابانها، به سركوب و كشتار مردم دست زدند كه این روند همچنان ادامه دارد.

حکومت بحرین پس از ناتوانی در سركوب تظاهرات گسترده مردمی از نیروهای موسوم به "سپر جزیره " وابسته به شورای همكاری خلیج فارس درخواست كمك كرد و این نیروها به‎ویژه نیروهای سعودی، قطری و اماراتی با اشغال بحرین، در كنار نیروهای بحرینی به طور بی‌سابقه‌ای به كشتار مردم پرداختند.

گفتنی است معترضان یمن و سوریه نیز، در تداوم اعتراضات به سرکوب های اخیر و پیگیری مطالبات خود، برای فردا جمعه پنجم فروردین ماه (٢۵ مارس)، تظاهرات "روز خشم" اعلام کرده اند.

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.