خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۸۹ شهریور ۲۰, شنبه

ثروتی: دولت مدام قهر و آشتی می‌کند؛ این رسم حکومت‌داری نیست

جرس: عضو هیأت‌رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در برنامه چهارم توسعه گفت: متاسفانه رویکرد دولت این است که در جلسات قهر می‌کند، ما تا به حال چنین رویه‌ای را در دولت‌ها شاهد نبودیم، تاکنون 10- 15 بار دولت در مواقع مختلف قهر و آشتی کرده است اما این سبک و سیاق حکومت‌داری نیست.


به گزارش آفتاب موسی‌الرضا ثروتی اظهار داشت: این برای نخستین باراست که احمدی‌نژاد در تلویزیون حاضر می‌شود و با صراحت لهجه می‌گوید قانون را اجرا نمی‌کنم، این جملات تبعات بدی در کشور و بین مردم دارد و امیدوارم رئیس‌جمهور گفتار کردار و رفتارخود را تغییر دهد.

وی درباره برنامه چهارم گفت: برنامه چهارم توسعه تنها 30 درصد اجرایی شده و حال که دولت درخواست استرداد برنامه پنجم را دارد حداقل به برنامه چهارم عمل کند تا در این مدت زمانی که برنامه چهارم تمدید شده است 30-40 درصد دیگر از برنامه عملیاتی شود.

عضو هیأت‌رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد دولت ادامه داد: بهتر آن است که دولت لایحه برنامه پنجم را که باز پس می‌گیرد آن را پخته‌تر به مجلس تقدیم کند و نواقص خود را رفع کند.

ثروتی گفت: مجلس اصلاحات خوبی روی این برنامه انجام داد که همه به نفع دولت بود و موجب اجرای بهتر برنامه می‌شد.

نماینده بجنورد تصریح کرد: هم اکنون هم هر ماده‌ای که دولت روی آن حرف دارد به کمیسیون ارائه دهد تا درصورت امکان ایرادات برطرف شود این بهتر از قهر کردن است.

عضو هیأت‌رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در برنامه چهارم توسعه خاطرنشان کرد: متاسفانه رویکرد دولت این است که در جلسات قهر می‌کند، ما تا به حال چنین رویه‌ای را در دولت‌ها شاهد نبودیم، تاکنون 10- 15 بار دولت در مواقع مختلف قهر و آشتی کرده است اما این سبک و سیاق حکومت‌داری نیست.

ثروتی گفت: اگر هم حکومت خودمختاری مدنظر دولت است این هم نشدنی است، ما قانون اساسی داریم و رئیس‌جمهوری باید مجری و حامی آن باشد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: دولت باید سعه صدر بیشتری به خرج داده و برداشت خود از قانون را تغییر دهد و بداند قانون مصوب مجلس باید اجرا شود.

ثروتی گفت: مجلس به دنبال به‌زانو درآوردن دولت نیست دولت هم خود را قریب و تنها فرض نکند. باید دولت تلاش کند قانون را در جامعه حاکم کند.

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.