خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۹۰ فروردین ۲۱, یکشنبه

هاشمی رفسنجانی: روش‌های مبتنی بر سرکوب در درازمدت جواب نخواهد داد


جرس: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: روش‌های مبتنی بر سرکوب در درازمدت جواب نخواهد داد و کشورهایی که مردم خود را می‌کشند در حال انتحار سیاسی هستند.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارجمعی از استانداران سابق کشور با محکومیت شدید سرکوب مردم بحرین و تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال مداخله در امور کشورهای منطقه نبوده و نیست تصریح کرد : تحولات منطقه ریشه دار و واقعی است و در این شرایط در حال شکل گیری تنها راه مقابله با این خیزش‌ها توجه به خواست و حقوق مردم است وروش‌های مبتنی بر سرکوب در درازمدت جواب نخواهد داد .

آیت الله هاشمی تأکید کرد: مردم بحرین بی‌دفاع‌ترین مردم خیزش‌های اسلامی در منطقه هستند و هیچ یک از کشورهای غربی و همچنین عربی به دلیل منافع خود حاضر به دفاع از آنان نیستند.
وی افزود: تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی که در نهایت به استقرار نظام منجر شد می‌تواند برای منطقه الهام‌بخش باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط داخلی کشور حرکت در مسیر قانون اساسی و عمل به سند چشم‌انداز را در کاهش برخی مسائل و مشکلات مهم ارزیابی کرد و گفت: همه باید تلاش کنند از نظام و دستاوردهای آن دفاع کنند.
ایشان در ادامه تاکید کرد : معلوم است نظامی که با اتکاء به مردم به وجود آمده و با حمایت و حضور مداوم مردم در صحنه دوام یافته، در این شرایط پیش از همیشه نیاز به اتحاد و حمایت مردمی دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاتمه تصریح کرد : اعتماد بین مردم و نظام مهمترین سرمایه وحدت و همدلی و حضور در صحنه است و اعتماد در سایه عمل شایسته، اجرای عدالت و صداقت و اخلاص به وجود می‌آید و تبعیض و فساد و وعده‌ها و آمار نادرست از عوامل مهم سلب اعتماد است.
در ابتدای این دیدار چند تن از حاضران در سخنانی به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند که اوضاع منطقه و جهان اسلام، نقش محوری جوانان در تحولات، مسائل داخلی و کم‌توجهی به سرمایه عظیم انسانی و ارائه آمارهای غیرواقعی اهمّ این مطالب بودند.

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.