خبرخوان جنبش سبز

Grazr

تلویزیون رسا

Add to Google

۱۳۸۹ شهریور ۱۶, سه‌شنبه

برخلاف وعده قبلی، یارانه نقدی دو ماه یک بار پرداخت می شود

جرس : " دولت به وعده خود در واریز یارانه نقدی به حساب مردم از 2ماه قبل از افزایش قیمت‌ها عمل نخواهد کرد، بلکه قصد دارد یارانه نقدی را هر 2 ماه یک‌بار به حساب مردم واریز کند."رئیس کمیسیون ویژه مجلس در بررسی طرح تحول اقتصادی غلامرضا مصباحی‌مقدم، ضمن بیان بیان این مطلب اظهار داشت:" بنده در نطقی که در نشست مشترک دولت و مجلس داشتم تاکید کردم و تذکر دادم که دولت باید به وعده خود مبنی‌بر اینکه دو ماه قبل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، یارانه‌ نقدی را به حساب مردم واریز می‌کند، عمل کند. "


وی افزود: "بنده از عدم اجرای این وعده دولت انتقاد کردم که البته معاون پارلمانی امور مجلس ریاست جمهوری (میرتاج‌الدینی) در پاسخ یادآور شد که قصد دولت لزوماً‌ این نیست که 2 ماه قبل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، یارانه نقدی را به حساب مردم واریز کند بلکه می‌توانیم همزمان با اجرا چنین اقدامی انجام دهیم."

رئیس کمیسیون ویژه تاکید کرد:" این مغایر با آن گفته‌ای است که در سابق بیان کرده بودند. دولت تاکید داشت که در برنامه‌اش برای پرداخت یارانه نقدی بنا ست که دو ماه زودتر از زمان اجرا یارانه را پرداخت کند. بنده هم تذکر دادم که اگر قرار است از مهرماه اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها انجام شود دولت در وعده خود تخلف داشته است. "

مصباحی مقدم گفت: "نظر دولت آن است که مقصود ما از بیان این گفته لزوماً آن نیست که دو ماه زودتر از اجرا یارانه را پرداخت کنیم بلکه می‌توانیم مبلغ یارانه نقدی را دو ماهه به مردم پرداخت کنیم در عین می‌توانیم همزمان با شروع اجرای قانون برای مدت دو ماه یارانه به حساب مردم واریز کنیم. " .

این در حالی است که دولت دهم قصد دارد تا از مهر ماه اجرای هدفمند کردن یارانه ها را اجرا بکند .

0 جنبش سبز و نظرات رنگ وا رنگ شما:

 
Cheap Web Hosting | Top Web Hosts | Great HTML Templates from easytemplates.com.